UWAGA! Strona korzysta z plików cookies przy statystykach i logowaniu. Pliki te pomagają w funkcjonowaniu strony. "Ciasteczka", których używamy są bezpieczne i nie mają szkodliwego wpływu na Twój komputer. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności
FBOS FundacjaBos
   
STRONA GŁÓWNA O KONKURSIE REGULAMIN PLAN DZIAŁAŃ TERMINARZ GRANTY GALERIA EKSPERCI FAQ KONTAKT
ZŁÓŻ WNIOSEK   >>> NOWY UCZESTNIK: ZAREJESTRUJ SIĘ MAM JUŻ KONTO: ZALOGUJ SIĘ  
WSKAZÓWKI
WSTĘP
Sielski, zaciszny ogród z dzieciństwa? Jak wyobrażamy sobie nas w tym ogrodzie? Pośród kwiatów, z promieniami słońca przemykającymi pomiędzy kołyszącymi się w delikatnym letnim wietrze liśćmi drzew. Z ulubioną książką w rękach, albo z przyjaciółmi u boku. Na ulubionej ławeczce…

Czy podobny nastrój można wyczarować na podwórku osiedlowym? I dlaczego mielibyśmy się tym zająć? Co wreszcie zrobić, żeby stworzony wspólnymi siłami, podwórkowy ogród przetrwał ... więcej »
JAK SIĘ ZORGANIZOWAĆ?
Żeby budować coś wspólnie, trzeba poczuć się wspólnotą – to prawdziwy dar. Kiedy przechodząc codziennie przez niezbyt przyjaźnie wyglądające podwórko zastanawiamy się, co można by w nim zmienić i spotykamy sąsiada, który zastanawia się nad tym samym, rodzi się pytanie: jak zacząć? Oczywiście, żeby się zorganizować, trzeba wiedzieć, wokół czego, a konkluzja „coś zrobić z podwórkiem” może nie wystarczyć. więcej »
JAK PRZYGOTOWAĆ PROJEKT - CZYLI FUNKCJE MIEJSCA ”WYPOCZYNKOWEGO”
Nawet niewielka, z pozoru samotna, ławeczka często pełni niezwykle ważną rolę w przestrzeni osiedla. więcej »
WYBÓR MIEJSCA
Aby uniknąć nieporozumień i konfliktów w przyszłości, najlepszym rozwiązaniem będzie współpraca wszystkich przyszłych użytkowników ławeczki już na etapie podejmowania decyzji o wyborze miejsca jej usytuowania. Porozumienie to ułatwi dalsze postępowanie i utwierdzi nas w przekonaniu, że zmierzamy do właściwie obranego celu. więcej »
DOBRE MIEJSCE
Najbardziej bezpiecznym i komfortowym miejscem na postawienie ławeczki służącej odpoczynkowi jest płaski teren, do którego łatwo można dojść i po którym można poruszać się bez większych utrudnień. więcej »
1 23456
Wskazówki zostały podzielone na podstrony
PARTNERZY I PATRONI
PATRONI MEDIALNI
KONTAKT
FUNDACJA BANKU OCHRONY ŚRODOWISKA UL. ŻELAZNA 32, 00-832 WARSZAWA LAWECZKA@FUNDACJABOS.PL 507 006 579